Arkiv: 100 år av åtrå - Johan Kinde 60. Lustans Lakejer 40.

Om showen
Eftersom LL på grund av pandemin aldrig riktigt fick chansen att uppmärksamma bandets 40-årsjubileum så passar vi på att fira det samtidigt – et voilà: 60 + 40 = 100 år av åtrå.
Vi kommer att spela hits och klassiker från de sammanlagt 11 album som Lustans Lakejer och Johan Kinde givit ut och givetvis även de starkaste fristående singlarna. För att göra aftonen riktigt extraordinär har vi bjudit in några vänner som kommer att framföra en del av dessa juveler tillsammans med oss. Självklart kommer vi också att spela några mer obskyra låtar som vi vet tillhör våra älskade fans favoriter.
Så ta fram frisyrgelén, lägg champagnen på kylning och borsta av er aftonklänning och smoking – Lördagen 2 september är det fest!
/LL
Biljetter släpps på Ticketmaster nu på torsdag 25 maj.
Detta kommer att bli den enda konsert som LL gör i höst och den sista inom överskådlig framtid.
Arrangör: Lust Enterprises
Längd: ca 2- 2,5 timmar
Åldersgräns: 18 år. 15 år i målsmans sällskap
Rullstolsplats bokas via Ticketmaster på telefon: 0776 70 77 77 eller via Cirkus på: tickets@cirkus.se


